یادگیری یک زبان جدید اصلاً کار ساده­ای نیست و تسلط به برخی زبان­ها سخت­تر هم می­باشد. اگرچه یادگیری زبان به سادگی قدم زدن در پارک نیست، فن­آوری، فرایند یادگیری را آسان­ می­سازد. امروزه زبان­آموزان راحت­تر از همیشه خود را در زبان انگلیسی غرق می­کنند و مهارت­های گفتاری و نوشتاری خود را ارتقاء می­دهند.

فن­آوری چگونه فرایند زبان­آموزی را ارتقاء­ می­بخشد

تسلط بر زبان انگلیسی، خصوصاً در بخش دستور و تلفظ بسیار دشوار است. کسانی که در بدو یادگیری این زبان هستند، ممکن است وقتی که در یک محیط معذب­کننده مجبور به برقراری ارتباط شوند، کاملاً سرخورده شوند. به عنوان مثال، اگر زبان­آموزی در مقابل کل کلاس مرتکب اشتباهی شود، احساس خجالت می­کند. این مسأله می­تواند مانع پیشرفت زبان­آموز شود، چراکه تمام انرژی او صرف مقابله با احساس در اشتباهات آینده می­شود. با استفاده از فن­آوری، وقتی که زبان­آموزان می­توانند در خلوت به کمک تمرین­ها و درس­های صوتی روی تلفظ خود کار کنند، این قضیه حل می­شود.

با به­کارگیری فن­آوری، فرایند زبان­آموزی بسیار مفیدتر و کارامدتر می­گردد. دنیای مجازی تعاملی و بازی­های زبان­آموزی، می­تواند قوه تخیل زبان­آموز را برانگیخته کند و نیز ابزارهای موردنیاز آن­ها را برای تسلط بر زبان انگلیسی فراهم می­کند. زبان­آموزان بجای ساعت­ها اتلاف وقت برای گوش دادن به زبان، می­توانند به شیوه­ای کاملاً نوین با زبان انگلیسی تعامل برقرار کنند. با استفاده از نمونه­های صوتی، کتاب داستان­های مجازی، بازی­ها و تمارین تعاملی، فن­آوری زبان­آموزان را واقعاً در زبان غرق می­کند.

مزایای به­کارگیری فن­آوری در یادگیری زبان انگلیسی

  • درک بهتر تمرین­ها: فن­آوری این امکان را فراهم می­کند که زبان­آموزان هم­زمان متون انگلیسی را بشنوند و بخوانند. امکان دیدن لغت هم­زمان با شنیدن تلفظ صحیح آن، باعث افزایش ادراک زبان می­شود و به زبان­آموزان کمک می­کند مفاهیم جدید را سریع­تر و راح­تر به­کار بگیرند.
  • گسترش دایره لغات: وقتی­که زبان­آموزان فقط از طریق شیوه­های سنتی کتاب درسی آموزش می­بینند، با کاستی­های فراوانی مواجه می­شوند. فن­آوری به سرعت و به راحتی دایره لغات
    زبان­آموزان را گسترش می­دهد. در این صورت لغات و معانی آن­ها همواره به­روز هستند و
    زبان­آموزان برای نیازهای لغوی خود محتاج کتب درسی قدیمی نیستند.
  • تسلط سریع بر تلفظ: به کمک فن­آوری، زبان­آموزان می­توانند با گوش دادن به فایل­های صوتی گویش­وران بومی، تلفظ خود را بهبود ببخشند. علاوه بر این، زبان­آموزان می­توانند تلفظ خود را ضبط کرده، آن­ را با فایل صوتی گویش­ور بومی مقایسه کرده و مطابقت­های لازم را صورت دهند.

علم را بجویید و بیابید! موجود در دو سطح: میانی و پیشرفته.

دیدگاهتان را بنویسید

TCP-Telegram